Ja SOM JA som

     Na Ayurvédskom liečebnom pobyte v Indii má človek príležitosť na hĺbkové stretnutie sa sám so sebou. Môže sa stať, že dlhopotláčané strachy sa zrazu vynoria a ohúria svojou mohutnosťou ako keď sa nám vo výhľade vynorí neprekonateľná hora. Ponúkam moje osobné ponímanie takéhoto zážitku:

     “Tá hora je vlastne moja DNA, moje multigeneračné naprogramovanie. Je celkom nevedomé a pokiaľ nepreniknem poza ochranný pancier vedomia, nikdy nepochopím čo je hĺbkovou motiváciou môjho konania alebo presvedčenia. Niekto sa pýta, že na čo to potrebujeme vedieť. Kvôli slobode, pravde a životu v láske a nie v strachu. Donedávna bola lekárska veda presvedčená, že DNA je daná ako dogma. Jogíni vedeli, že sa dá preprogramovať a do nemoty sedeli v jaskyniach alebo pod banyanovými stromami v meditáciách a mantrách. Bruce Lipton PhD. dogmu vyvrátil svojím výskumom, ktorý nazval  “Biológia presvedčenia”, čím lekársku vedu posunul o tisícročia dozadu k jogínom a Ayurvede, a zároveň o hodne dopredu.

     Takže, často si myslíme, že niečo konáme z lásky a slobodnej vôle a keď sa dostaneme do primárneho zdroja svojho chovania (motivácia), tak kľudne pochopíme, že idem do vzťahu zo strachu zo samoty; beriem ponuku práce zo strachu, že lepšia nepríde; slúžim iným zo strachu, že inak ma nebudú mať radi; hrám sa na niekoho iného zo strachu, že moje pravé ja je neprijateľné a či nie dosť dobré; usmievam sa hoci sa tak necítim zo strachu, že inak budem nepríjemná;  stále niečo robím a produkujem zo strachu, že inak som zbytočná a lenivá, modlím sa zo strachu, že inak budem potrestaná alebo zatratená alebo niečo zlé sa mojim prihodí, atď.

     To čo nazývame „matrix“, je vlastne táto skladačka postavená na protipóle lásky = strachu. Nie je to len moje individuálne vedomie, ale tiež kolektívne. Veď naša Zem ja zmáčaná krvou, slzami a utrpením. Práve teraz prišiel čas, keď máme potenciál to zmeniť. Vek Vodnára alebo Zlatý Vek predpovedaný Mayami, Budhistami a mnohými inými. Sybilla zrejme videla len ten úvodný chaos, keď sa matrix začína lámať. Ten musí prísť, lebo zmena sa inak nekoná. Zmena pricházda s kritickou masou jedincov, ktorí „vytiahnu svoju šnúru z matrixovej zástrčky“ a zvyšujú frekvencie mysle smerom k motivácii z lásky, nezištnosti a v pravde so svojimi vnútornými hodnotami. Za týmto účelom vzniká Univerzita Vedomého Života, ženské kruhy, „Culture Unplugged“ (čo je online portál tohto Ayurvédskeho centra v Indii), atď. Z takého istého dôvodu sa ľudia odpájajú od masových médií, ktoré sú totálne nastavené na manipuláciu masového vedomia, aby masa zostala v strachu a ovlátateľná. Takže odkrývanie pokrievky do podvedomia a DNA je vlastne akýsi „národno-oslobodzovací boj“:-)

     Tak ako kedysi pastierom zvestovali Dobrú novinu, tak aj teraz je dobrá novina tá, že na tú horu už viac netreba liezť, ani ju zdolávať, pretože na to máme už nové metódy a vysokofrekvenčné energie (kvantová fyzika je vo vede k tomu asi najbližšie). Stačí sa ich len nebáť, venovať sa im a otvoriť sa neznámemu bez strachu z neznámeho, ha-ha, aký vysoký nárok na človeka, že? Veď aj Krista kvôli tomu pribili na kríž, a súčasne to robia iným trošku inou formou.

     Niekto môže byť zase pomýlený, prečo tu ja komunikujem s nejakým bohom Dhanvantarim (Boh Ayurvedy). Vyššie Vedomie, resp. Boh, je Jednota sveta. Táto Jednota, v kresťanstve Jediný Boh, sa vniesla ku nám prostredníctvom mnohých mesiášov a prúdi ku nám cez mnohé tváre, mená a podobenstvá – stačí sa im prizrieť bez strachu z iného a človek uzrie svetlo Jediného Boha poza nich. Nakoniec je to odraz mňa samej, lebo to Božie svetlo v každom z nás prinajmenšom tlie ak nie plápolá. Keď sme plne zapojení do matrixu, tak len plápolá, pretože čas pre Boha sa odsunul na „len keď mi zvýši čas“, ktorý zvyčajne nezvýši. Nedeľa bola pohltená komerciou, takže už ani do kostola sa veľmi nechodí, a kde to ešte sedieť osamote so svojím vnútorným Bohom... To už je vôľa a zodpovednosť každého z nás...veď meditáciou vie byť aj chôdza, plevanie záhradky, lyžovanie, umývanie riadu, varenie, pokiaľ to dokážeme robiť s meditačnou mysľou a hlbokým sústredením. Netreba sa odsunúť do Indie, ako ja, pokiaľ sa vieme vnoriť do vnútorného ticha a rozhovorov s Bohom vnútri.“ (výňatok z Indického románu, ktorý som napísala v roku 2016)