Osobné stretnutie s Jankou (IBP) malo pre mňa veľký význam. Prešla som rôznymi technikami a sama som prišla na veci z podvedomia, ktoré ma blokovali vo vývoji. Na základe toho som sa potom mohla v živote posunúť a vedome pracovať v daných oblastiach. Marianka, 2017

Čo sa týka IBP : Citim že sa to ešte vo mne usádza a pracuje, ale zatiaľ môžem povedať, že stretnutie s tebou Janka a následná komunikácia mi pomohli začať si viac uvedomovať svoje hranice a svoju hodnotu. Byť viac v sebe a so sebou. Robiť rozhodnutia ktoré sú bolestivé, ale správne. Cítim väčšie spojenie so svojim telom a viac ho prijímam. Učím sa zmierniť tlak na ľudí a okolnosti a vlastne aj seba a  viac nechat veci plynúť. Zuzka, 2017

V slovníku tých, ktorí prešli týmto procesom to znie v mojom preklade a parafrázovaní asi takto:

Už nehľadám. Prijímam sa. Som láska. Vnútorná sloboda. Tú mi nikto nemôže zobrať. Našiel som – už sa mám! Viem kto som a žasnem ako dlho som bol cudzincom vo vlastných útrobách. Smejem sa – kam som sa podel? Mám istotu sám v sebe, preto sa Ti viem pozrieť priamo do očí a zvestovať: „Ľúbim sa“. Z plnosti sebalásky potom dokážem milovať Teba ako seba samého, bez podmienok a hier. Už nič nepotrebujem, lebo sa mám. Zostávam však otvorený prijímať a zdielať.

V jadre hurikánu je pokoj, z ktorého čerpám, keď sa všetko okolo mňa rúca. Vo vlastnom zúfalstve a bolesti nachádzam svetielko nádeje, teplo lásky a útechu vedomia, že to všetko sa deje v záujme najvyššieho dobra. Bolí to, ale ja netrpím. Čím hlbšie do tmy načriem, tým viacej svetla sa mi vráti!

Tú lásku mi nikto nevie dať ani vziať. V jej plnosti sa stávam slobodná vzdať sa všetkého čo mi je najmilšie vo vedomí, že čo je moje sa samo ku mne slobodne navráti. Ked sa vzdám na čom ulpievam, precitnem do naplnenia a vnútornej slobody. Ak nemám vnútornú slobodu, nedokážem ju dať druhým.

Sám som si medicínou. Diktát cudzincov môjho vnútra pominul. Cítim, viem, a mám všetko na rozkvet a rozlet vo vlastných útrobách.

Už nič netajím a odkladám masku. Nepotrebujem tlmiť vlastné svetlo. Prijímam svoju silu a nebojím sa, že sa popálim alebo spálim svoje okolie.

Naberám odvahu prejsť z odľahlého kúta do kruhu. Nachádzam seba v každom z nás cez smiech a plač. Prináležím. Neotáľam a neváham. Som. Bez hamby a studu. Sám sebou. A oslavujem akí sme odvážni prijať sa vo vlastnom svetle.