Víkendová intenzívka s Kundalini jogou, meditáciou, transformačným koučingom, IBP, pránickými a zemskými technikami v lone prírody

Kde: Bobrovecká dolina pri Liptovskom Mikuláši, chata Ďumbier

Kedy: štvrtok 30.4. 2020 od 18.00 hod.  do  nedele 3.5. 2020 do 14.00 hod.

Koľko: 330.- eur – zahŕňa ubytovanie, stravu a náplň programu

Kto: ženy aj muži bez ohľadu na vek, stav, kondíciu, znalosť duchovne zameraných techník, avšak ochotní, spôsobilí a otvorení stráviť väčšinu času vonku v prírode v každom počasí a súzvučiaci s Protokolom pre Kundalini jogu

Registrácia: kundalinijogahealing@gmail.com do 22.2. 2020 so zálohovou platbou 55.- eur na účet zriadený vo FIO Banke v Bratislave, IBAN: SK4683300000002100876869; SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX s poznámkou Kundalini víkend

Zámer a programová náplň:

Prines so sebou záhady, otázniky, drámy, tragédie aj komédie zo svojho života pre hlbší vhľad, nadhľad, rozlúštenie alebo vzájomnú inšpiráciu v kruhu Pracovníkov Svetla. Nimi nazývam všetkých, ktorí svedomito pracujú na kultivácii a rozširovaní vlastného vedomia a aj tým tvorivo prečisťujú a pozdvihujú kolektívne vedomie planéty Zem. Spoločné stretnutia tohto druhu sú dôležité pre vzájomné posilnenie a doladenie životného štýlu, aby sme dokázali vyžarovať aj sami a tam, kde je hustá tma.
 
 
Predstav si, že dostanem do daru solárnu lampu, ktorá má výrazne presvetliť môj ponurý domov. Pri každom pokuse o jej inštaláciu sa vybijú poistky. 
Mám na výber: buď sa rozhodnem upgradovať elektrický systém v domácnosti, alebo sa lampy vzdám a zostanem pri starom sliepňavom osvetlení. 
Obdoba červenej a modrej pirulky vo filme Matrix.
 
 
Použime tento príklad ako metaforu na ľudské telo, ktoré je vystavené náporu stresu, emócií, toxínov a požiadaviek na vysoko produktívny a rýchly životný štýl:
  • organizmus (domov duše) chátra a stráca prirodzenú životnú energiu (osvetlenie a vyžarovanie), 
  • nestačia mu doterajšie pasívne stimulanty (nápoje, pokrmy, lieky, drogy) = ponurý domov,
  • dar novej lampy (energia Veku Vodnára) vie využiť len vtedy, ak si aktívne posilní vnútorné energetické rozvody (hlavne nervový a endokrinný systém), 
  • tiež a hlavne frekvenciu mysle (vzdá sa zastaralých vzorcov myslenia = biológia presvedčenia), 
  • spôsob preciťovania (odbúra nánosy emočných zranení, odpustí a pestuje pocit vďaky), 
  • inak buď uviazne vo vyčerpávajúcej depresii, beznádeji a ochorení,
  • alebo mu z vysokovibračných energií prepne (vybije poistky) a stratí rovnováhu medzi duchovnými a pozemskými parametrami bytia.
 
Kto sa rozhodne pre silné svetlo a vyžarovanie, volí Kundalini, a vytvára jej vnútorné “rozvody”. Kundalini joga je terapeutická vysokofrekvenčná metóda na pozdvihnutie ľudskej bytosti na bytosť senzorickú, ktorá sa vie s ľahkosťou pohybovať a orientovať v chaose tejto doby. Vie to, lebo nie je poháňaná mysľou, ale hlbšou intuíciou (presun orientácie z hlavy do srdca a brucha). Prebudenie Kundalini nemusí vyzerať ako vnútorný ohňostroj, ale vie nám presvetliť vnútorné teritóriá natoľko, aby sme sa v nenormálnych situáciách vedeli cítiť normálne, bez strachu, úzkosti a zmätenosti. Tiež bez potreby niečomu rozumieť na úrovni intelektu, ktorý má nábeh na kontrolu a ovládanie. Vystrieda ho vnútorný hlas (navigácia duše), slobodné preciťovanie a autentickosť bytia. Človek vidí poza oči, počuje poza uši a jeho pozemská a mimozemská podoba sa približujú. Realita a "rozprávka" začínajú splývať a prepletajú sa v hravej tvorivosti ako kaleidoskop.
 
 
Kaleidoskop spoločne vytvoríme spolu s Matkou Prírodou a jej živlami. Nebudeme mudrovať, ale preciťovať a oslavovať. Ak jedinec vstúpi “do pôrodných ciest” svojej novej podoby, cesta späť je už nemožná. Dá sa len vpred a stáva sa, že sa zakliesnime, začneme sa dusiť, vzpierať a zmietať. Kaleidoskop aktivít sa vytvorí podľa toho, kto sa prihlási a aký energetický vklad so sebou priniesie. Dávka odvahy, dobrodružnosti, hravosti a pružnosti je vítaná u každého účastníka. Svoj záujem o túto expedíciu Svetla v tíme spolupatričnosti, hravosti a láskavosti prosím podlož predostretím zámeru, čo Ťa z tohto oslovuje a volá: janaziman@shaw.ca

 

 

 

 

 

 

 

Chata Ďumbier je vzdialená 10 km od Liptovského Mikuláša, v Bobroveckej doline - Vápenici. Je to vlastne začiatok Západných Tatier z liptovskej strany. Chata je priamo pri turistickom chodníku na Babky, Sivý vrch a Chatu pod Náružím - modrá značka. Prístup autom je priamo ku chate.

  

10 minút pešo od chaty je veľká lúka s pekným výhľadom na hrebeň Nízkych Tatier. Vrchol Babiek / 1560 m/nad morom / je vzdialený 1,45 minút od chaty. 

  

20 minút pešo od chaty je Vodopád, ktorý by mohol poslúžiť aj na otužovanie. Bližší zdroj na otužovanie je malý potôčik vedľa chaty. 

Otvorené ohnisko je k dispozícii. 

                               

Celková kapacita chaty je 18 lôžok, to je aj s prístelkami. Rozdelenie izieb:

2 x izby po 2 lôžka a po 2 prístelky - to sú izby s príslušenstvom WC a sprcha = 8 lôžok. Sú to vlastne 2 spojené izby po 2,70 m x 3,90 m.

1 izba s príslušenstvom WC + sprcha / 4,10 m x 5,80 m / - 2 lôžka + 2 prístelky = 4 lôžka.

2 x izby / 2,70 m x 3,90 m / po 3 lôžka - to sú izby, ktoré majú spoločné 2 WC a 2 sprchy = 6 lôžok.

Spolu je to 18 lôžok.  

Strava je vegetariánska, plná penzia, obedy vo forme balíčkov, ktoré si so sebou zoberieme do prírody.

Všetky aktivity tohto seminára sú zážitkové, nastavené podľa energetických konštelácií daného momentu z techník Kundalini jogy, meditácie, hlbokej relaxácie, pránických, zemských a tantrických obradov, a IBP terapie.
 

Očakávaj:
- cvičenia Kundalini jogy a  meditačné kruhy;
- aktivity v prírode, práca s jej prvkami, splývanie v jednote bytia;
- očistné, posiľňujúce a obnovujúce energetické obrady;
- techniky Integratívnej Psychoterapie Tela (IBP). 

Dodržiavanie Protokolu  pre cvičenie Kundalini jogy je podmienkou účasti.


Viac otázok a nápadov zašli na: janaziman@shaw.ca

Teším sa na nás!

Jana Ziman/Guru Bhai Kaur